Baza noclegowa w Polsce
Accommodation in Poland
Urlaub in Polen
Panel użytkownika
Login:
Hasło:  
(załóż konto)
(Nie pamiętasz hasła?)
Uwaga: Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności.

TARGI TURYSTYCZNE NA STYKU KULTUR – XXII EDYCJA 2016Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR 2016Morze turystycznych inspiracji w Łodzi!


Już 26 – 28 lutego 2016 roku odbędzie się kolejna edycja Targów Turystycznych NA STYKU KULTUR w Łodzi. W łódzkiej hali Expo Łódź będzie można spotkać się z podróżnikami i blogerami, wziąć udział w warsztatach, rajdach czy wycieczkach, a także szukać podróżniczych inspiracji u tegorocznych wystawców, którzy jak zawsze przygotowali dla zwiedzających bogatą ofertę wypoczynku i wiele atrakcyjnych niespodzianek.


Hasło tegorocznych Targów to "Morze inspiracji", dlatego też prezentowanych będzie wiele ofert z regionu Pomorza, Warmii i Mazur. Regionem partnerskim, w tym roku jest Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna. Dzięki niej każdy zwiedzający będzie mógł przenieść się w letni klimat nadmorskiej plaży, szant, aromatu wędzonych ryb. Każdy będzie mógł zwiedzić również kuter rybacki i sfotografować się na tle kwadratowej latarni morskiej - jedynej takiej w Polsce.


Targi NA STYKU KULTUR to 140 wystawców pochodzących z Polski i z zagranicy. Wystawcy będą przedstawiali najciekawsze zakątki, propozycje wycieczek, prezentacje sprzętu turystycznego i rekreacyjnego. Wystawcy będą reprezentować swoje miasta, gminy, powiaty oraz poszczególne atrakcje turystyczne. Swoja ofertę przedstawią również biura podróży.


Jak co roku, tak również i w tym będą miały liczne spotkania z podróżnikami i blogerami. Będą nimi między innymi:


• Paweł Cieśliński, który opowie o spadochroniarstwie,
• Marlon Ribeiro, opowiadający o tajemnicach plemienia Indian północnej Brazylii,
• Jakub Porada, podróżnik i dziennikarz TVN, który przedstawi nam planowanie podróży po Europie,
• Kazimierz Ludwiński przedstawi "Wyspę Szczęśliwych Dzieci",
• Roman Dobrzyński opowie o Nepalu, ale w zupełnie innym wymiarze,
• Wszęddobylscy.com opowiedzą o podróżowaniu z dziećmi przez Polskę,
• Maciej Kronenberg, współautor „Przewodnika filmowego po województwie łódzkim” będzie czekał na rozmowę z miłośnikami Łodzi filmowej.Najmłodsi odwiedzający Targi Turystyczne wraz ze swoimi rodzicami, również nie będą się nudzić i spędzą czas aktywnie. W strefie rodzinnej przygotowano dla nich warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, taneczne, zabawy z animatorami, bański mydlane w rozmiarze XXL, dmuchany zamek, zajęcia z animacji poklatkowej i wiele konkursów z nagrodami.


Przygotowano również strefę aktywności dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować swoich sił. Będzie można zmierzyć się na ściance wspinaczkowej, przygotować się na biwak pakując placach, a także poznać zasady savoir-vivru czy nauczyć się pierwszej pomocy. Tu również można wygrać cenne nagrody. Ci, którzy lubią częste wyjazdy, będą mogli poznać różne typy namiotów lub wybrać rower idealny dla siebie. Seniorzy też się nie będą nudzić. Dowiedzą się jak bezpiecznie podróżować oraz jakie formy aktywności rekreacyjnej są dla nich najlepsze. Przygotowano też zajęcia z nordic walking, pokaz walki i samoobrony, pokaz zabezpieczania roweru przed kradzieżą, a także warsztaty i pokazy w strefie kulinarnej, w której będzie się można osobiście zmierzyć. Partnerem wszystkich stref jest Expo-Łódź.


strefy rodzinne na targach

Wszystkie wydarzenia wraz z dokładnym harmonogramem Targów Turystycznych NA STYKU KULTUR znajduje się na stronie: www.nastykukultur.pl oraz facebook.com/TargiNaStykuKultur.


Organizatorem XXII Targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur są Międzynarodowe Targi Łódzkie.Kontakt
Anna Koperska - Płaczek
Specjalista ds. promocji
tel.+ 48 42 633 10 69
e-mail: a.koperska-placzek@targi.lodz.pl